Štafetový pohár v Blansku

Na blanenský atletický ovál se 25.dubna  po roce vrátila velká sportovní akce – štafetový běh žáků základních škol. Do závodu okresního kola,  který pořádá Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko se přihlásilo celkem 12 škol.  Slavnostní zahájení bylo  v 9 hodin a samotný závod začal v 9,30 hod.  Škola  vytvořila  týmy dívek a chlapců od 2. – 5. třídy, celkem 18 žáků jelo reprezentovat ZŠ Svitávka. Nejprve se běžel štafetový  běh o úsecích  8x100m, po menší pauze všichni absolvovali štafetový  běh o úsecích 8×200 m. Všichni se snažili a dali do toho všechny síly.  Atmosféra a fandění spolužáků byla na vysoké úrovni.   V celkovém součtu všech běhů, které byly odběhnuty obdržela škola Svitávka  hezké 9.místo. Týmy na stupních vítězů obdržely diplomy, medaile a odměny. Pro ostatní byly připravené diplomy s umístěním.

Ač necinkla žádná medaile, je třeba všechny naše mladé běžce pochválit za bojovnost a přístup. Všem běžcům děkuji  za účast a přeji  jim, aby neztráceli chuť sportovat.