Angličtina s „rodiláky“ na naší škole

Angličtina s „rodiláky“ na naší škole

 

Angličtina je v dnešní době všude okolo nás a do budoucna je nezbytností. V rámci zkvalitnění, zpestření a namotivování žáků k tomu, aby se tento jazyk pilně učili a hlavně ho měli rádi, naše škola navázala spolupráci s rodilými mluvčími. Jeden z nich k nám dochází už od loňského školního roku, a to 2x měsíčně. Letošní školní rok učí v tandemu s vyučujícími angličtiny v 7.-9. ročníku.

Nově se nám podařilo navázat spolupráci se společností TLC Kids Brno, která školám nabízí projektové dny s rodilým mluvčím. Jako první si tuto výuku s „rodilákem“ vyzkoušeli žáci 4. ročníku ve středu 1.11. 2023. Z lektora byli nadšení, všichni se aktivně zapojili a hlavně měli obrovskou radost z toho, že rozuměli. Nebáli se klást otázky a dokonce si všichni od lektora vyžádali autogram 🙂

Další projektové dny jsou naplánovány v průběhu školního roku i pro 5. a 6. ročník.

Máme z této spolupráce velkou radost, protože pro děti je to skvělá příležitost při učení se angličtiny.

 

Mgr. Markéta Letfusová