Atletická soutěž

 

Dne 1. června 2022  se na sportovišti v ZŠ Kunštát  uskutečnil Pohár Krále Jiřího v okresním atletickém přeboru žáků 1. stupně základních škol.  Žáci ZŠ Svitávka  se přihlásili do  této soutěže. Z každé třídy byl vybrán jen chlapec a jedna dívka. Disciplíny byly velice náročné a to: běh 50m, běh 400 m  a 600 m, skok daleký, smíšená štafeta, hod kriketovým míčkem.

Pro nezávodící děti byly  připraveny  doplňkové atletické disciplíny, fotbal, florbal a jiné sportovní aktivity. Jen o  kousek nám uniklo 3.místo a to doopravdy o pár centimetrů. Hod kriketovým míčkem a její 4. místo získala Sofie Skořepová.

Přesto, že tentokrát naše družstva neobsadila stupně vítězů, byla naše účast v letošním ročníku velice úspěšná. Pochvalu si zaslouží všichni sportovci, kteří se této soutěže účastnili. Vzorně reprezentovali naši školu a i když jsme si medaile neodváželi, jeli jsme zpět  s pocitem,  že jsme něco nového zažili a zúčastnili se.

Lenka Plevačová