Technická olympiáda

V úterý 22. března se po dvouleté nucené přestávce mohla opět konat již tradiční Technická olympiáda žáků 6. a 7. tříd základních škol, kterou pro žáky připravila Střední škola technická a gastronomická Blansko. O tuto soutěž je mezi žáky základních škol velký zájem. Soutěž byla rozdělena na tři části. V elektrotechnické části si žáci vyzkoušeli svoje dovednosti při zapojování elektrického obvodu, ve strojírenské části prokázali svoji šikovnost při zhotovení jednoduchého kovového výrobku a nakonec je čekala práce s počítačem. Soutěže se zúčastnilo 33 žáků z jedenácti základních škol. Z naší školy se olympiády zúčastnili Šimon Burkoň, Matouš Papoušek a Matyáš Mazal. Naši chlapci se mezi soutěžicími neztratili   a podali dobrý výkon. Matouš Papoušek obsadil celkově 6. místo.  Pochvalu za dobrou práci a reprezentaci naší školy si zaslouží všichni žáci.

Marcela Langrová