Florbalový turnaj – okresní kolo

Florbalový turnaj – okresní kolo

 

Náš florbalový reprezentační tým se ve středu, 7. 12. 2022, zúčastnil okresního kola soutěže v Blansku, do kterého postoupil z okrskového. Celkem bylo v okresním kole 8 škol, se kterými se naši žáci utkali. Jak říkali pořadatelé, ani v polovině turnaje se nedalo říct, že by jeden tým byl jistým vítězem. Zápasy byly velice vyrovnané, téměř žádný zápas neskončil s větším rozdílem gólů než o 1 a ze všech zápasů byly 4 remízy, z nichž se 2 rozhodovaly na nájezdy. V podskupině proti ZŠ Sušilova, ZŠ TGM a ZŠ Dvorská jsme s jednou remízou a dvěma výhrami postoupili z první pozice do semifinále, kde jsme nastoupili proti ZŠ Erbenova a s vypětím všech sil vyhráli 4:2. Ve finále jsme se potkali proti ZŠ Adamov, která stejně jako my neprohrála ani jeden zápas. Po první polovině, kdy náš tým vedl 2:0, se soupeř vzchopil a do konce zápasu stihl vyrovnat na 2:2. Rozhodovalo se tedy na nájezdy. Nervy pracovaly s každým písknutím, ale díky skvělému výkonu našich střelců a jedinečnému výkonu našeho brankáře jsme Adamov porazili a stali se tak nejlepším školním florbalovým týmem v okrese Blansko.

To našim žákům ale nestačilo a jako nejlepšího střelce celého turnaje organizátoři vyhlásili Petra Včelíka, který si domů odnesl diplom i s pohárem.

Chtěl bych tímto všem žákům ještě jednou moc poděkovat a pogratulovat za skvělou reprezentaci naší školy, pevné nervy a za možnost utkat se o krajský pohár s nejlepšími týmy v Jihomoravském kraji.

Níže najdete soupisku nejlepších florbalistů okrasu Blansko:

Brankář: Radim Jokeš

Útočníci: Petr Včelík, Adam Juřek, David Rauš, Matěj Procházka

Obránci: Jáchym Pleska, David Juřek, Vojtěch Bílek, Jakub Dražek, Ondřej Dušil

David Lefler