Projekt 72 hodin

I v letošním roce se naše škola zúčastnila dobrovolnické akce 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po deváté. Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. V České republice akci 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidává také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků.  Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Letos se děti naší školy zapojily do dvou samostatných aktivit – sázení stromů a okrasných keřů na pozemku školy a vytvoření výzdoby do Domu s pečovatelskou službou ve Svitávce. Na projektu sázení pracovali společnými silami žáci 8. a 9. třídy za pomoci a podpory paní učitelky Podloucké a paní učitelky Houdkové a pana školníka. Obrazy a dekoraci na zeď /vyřezaný strom s barevnými ptáčky ve větvích/ na výzdobu DPP vytvářela a dekorovala část žáků 3.,5.,6.,7. tř. a 8.tř., vznikla zdařilá díla a věříme, že potěší všechny obyvatele DPP a budou nadále sloužit k výzdobě prostoru. Jako malou pozornost děti obdržely náramky a malé píšťalky, které jim budou připomínat, že dělání dobrých skutků a pomoc ostatním by měla být běžnou součástí našich životů.

Mgr. Hana Kroupová